Здоров’я шкіри та молодість: як правильно доглядати за шкірою, щоб зберегти молодість
Природні способи отримати молоду, сяючу шкіру
Коли справа доходить до цілей догляду за шкірою, слово «сяючий», здається, завжди займає перше місце. Тож у гонитві за здоровим, сяючим кольором обличчя ми проаналізували дослідження, звернулися до експертів і звернулися до перевірених часом ритуалів, щоб знайти найкращу з найкращих порад.
1. Щодня використовуйте безпечний сонцезахисний крем на мінеральній основі.
Чистий SPF на мінеральній основі слід наносити щодня цілий рік. «Ультрафіолетове випромінювання однозначно є канцерогенним, — пояснює сертифікований дерматолог Гайді Волдорф, доктор медичних наук. — Якщо вас це не хвилює, подумайте про марнославство — УФ-промені є основною причиною зміни текстури та кольору шкіри під час старіння».
Щоб захистити вашу шкіру, Уолдорф рекомендує використовувати сонцезахисний крем на мінеральній основі (шукайте активні інгредієнти, такі як оксид цинку або діоксид титану) із SPF 30 або вищим і застосовувати його як останній крок у вашій процедурі догляду за шкірою щоранку. Оскільки мінеральний сонцезахисний крем є фізичним бар’єром, його слід наносити на останньому етапі перед макіяжем: будь-які активні засоби для догляду за шкірою, які ви спробуєте застосувати після цього, не проникнуть.
Крім того, розумний догляд за сонцем виходить далеко за рамки SPF. Завжди пам’ятайте про те, скільки часу ви проводите на сонці (читайте: не засмагайте для занять спортом), а також носіть головні убори та інший захисний одяг.
2. Спробуйте додати колаген.
Найпоширенішим білком у вашому тілі — і вашій шкірі — є колаген. І, на жаль, наші природні запаси цього необхідного білка виснажуються з віком. Колагенові добавки містять амінокислоти, які, як було показано, сприяють здоров’ю нашого волосся, шкіри та нігтів1.* Вживаючи гідролізовані колагенові пептиди, добавка засвоюється організмом, а потім може підтримувати природний рівень колагену, стимулюючи фібробласти нашої клітини (або що робить колаген і еластин в першу чергу), сприяючи таким чином здоровому, сяючому, твердому кольору обличчя.* Це також підтверджено точними даними: дослідження 2 показує, що ці колагенові пептиди здатні підтримувати еластичність шкіри, зволоження та утворення колагену в шкірі. density2.* Якщо вам потрібні наші улюблені рекомендації, перегляньте наш список найкращих колагенових добавок.
3. Зробіть пілінг
«Я не рекомендую жорсткий скраб або тканину», — пояснює сертифікований дерматолог Ненсі Самолітіс, доктор медичних наук, яка вважає відлущування однією зі своїх головних порад для сяючої шкіри. «Легке відлущування з кислотним миючим засобом, що не викликає подразнення, або тоніком, який розчиняє мертві клітини шкіри на поверхні, призведе до сяючої шкіри». Як так? Видалення зовнішнього шару зайвих мертвих клітин шкіри допоможе розгладити текстуру шкіри, збільшить швидкість поглинання ваших засобів по догляду за шкірою та освітлить ваш колір обличчя. Ось усе, що вам потрібно знати про пілінг обличчя.
4. Бережіть свій кишечник.
Дослідження показують, що основні проблеми зі здоров’ям кишечника можуть проявлятися на шкірі різними способами, від плям до почервоніння. З’єднання навіть має назву: вісь кишка-шкіра3. Загальний стан здоров’я кишечника є делікатним і складним, тому важливо (з багатьох причин) кожному приділяти час, щоб навчитися доглядати за власною унікальною кишковою флорою та підтримувати її.
Однак для цілей цієї статті ось загальна вказівка: усе, що є нездоровим для вашого кишечника (тобто: цукор, оброблена їжа), може призвести до кишкового мікробного дисбалансу та спровокувати окислювальний стрес і запальні процеси не лише в кишечнику, а й у по всьому тілу. З часом, якщо їх не контролювати, ці дисбаланси також можуть проявлятися у вигляді проблем зі шкірою. Також дивіться: ось чому вам слід вилікувати кишечник, якщо ви хочете мати чисту шкіру.
5. Включіть у свій раціон здорові жири.
«Корисні жири, такі як ті, що містяться в горіхах, лляному насінні та авокадо, можуть допомогти відновити здатність вашого тіла створювати здорові та міцні клітинні мембрани, [які] можуть захистити від шкоди навколишнього середовища, відновлюючи шкірний бар’єр», — пояснює Самолітіс.
Уолдорф погоджується, пояснюючи, що «недостатня кількість здорових жирів може спричинити сухість шкіри та волосся, а збільшення цих жирів у раціоні може допомогти при певних захворюваннях шкіри, які характеризуються надмірною сухістю». Інші здорові жирні продукти, які варто знати для сяючої шкіри, включають 4 лосося, насіння чіа, оливкову олію та цілі яйця.
6. Підтримуйте збалансований мікробіом шкіри.
Як і кишечник, здоровий, збалансований мікробіом шкіри важливий для підтримки здорової та збалансованої шкіри. Ці мікроскопічні бактерії зберігають шкіру зволоженою та еластичною, борються з вільними радикалами, запобігають зовнішнім кривдникам і навіть захищають від шкідливих УФ-променів. Тримайте свій під контролем, уникаючи агресивного мила та скрабів, які можуть видалити ефірні олії та бактерії, що утворюють мікробіом шкіри.
З іншого боку, використовуйте засоби для догляду за шкірою, розроблені спеціально для посилення мікробіома шкіри, наприклад ті, що містять пре-, про- та постбіотики (ось наш список найкращих продуктів для підтримки здорового мікробіому шкіри).
7. Нанесіть засоби по догляду за шкірою відразу після купання.
Мабуть, одним із найважливіших компонентів здорової шкіри є зволоження. Окрім якісного догляду за шкірою, час, у який ви наносите продукти, може вплинути на збереження вологи.
Головна порада Waldorf: приступайте до процедури догляду за шкірою одразу після виходу з душу. «Щоденне нанесення зволожуючого крему на обличчя та тіло після вмивання відновлює та утримує вологу», — каже вона. «Набагато краще підтримувати гарну шкіру, ніж намагатися надолужити згаяне після того, як шкіра суха, запалена та відчуває дискомфорт».