Роль психології в красі: взаємозв’язок між психологічним станом та зовнішнім виглядом, психологічні чинники, які впливають на красу та самооцінку
Як відображення тіла впливає на психічне здоров’я?
Що таке образ тіла? За даними Національної асоціації розладів харчової поведінки (NEDA), це можна визначити як наші думки, сприйняття та ставлення до свого зовнішнього вигляду. Це може бути негативним або позитивним. Позитивний образ тіла зазвичай включає відчуття комфорту та впевненості у своєму тілі. Це передбачає визнання того, що те, як виглядає ваше тіло, має мало спільного з вашим характером чи цінністю як особистості. Негативний образ тіла включає почуття сорому, занепокоєння або несвідомість щодо своєї форми, а також спотворене сприйняття зовнішнього вигляду. Порівняння з іншими може призвести до спотворення уявлення про себе.
Жінки частіше мають негативне уявлення про своє тіло, ніж чоловіки.
Протягом усього життя їм передають повідомлення, що їхнє тіло та зовнішній вигляд є найважливішими в них. Через ЗМІ та рекламу жінки бачать фальшиві ідеали краси. Оскільки соціальні мережі та «фільтри обличчя» стають все більш поширеними, люди постійно дивляться на ці зображення. Ці стандарти краси зазвичай недосяжні або реалістичні, і деякі можуть вдатися до дорогих процедур зміни зовнішнього вигляду (тобто пластичних операцій, ін’єкцій або «наповнювачів»), намагаючись відобразити те, що показують у ЗМІ. Це спричиняє погане уявлення про своє тіло, що може викликати невпорядковане харчування, суїцидальні думки, тривогу, сором, розлади харчової поведінки, ненависть до себе, депресію та низьку самооцінку.
Усе це дуже шкідливо для психічного здоров’я людини.
Розвиток позитивного образу тіла вимагає часу та зусиль. Будьте терплячими до себе, намагаючись не тільки більше любити своє тіло, але й усвідомлювати, що ви більше, ніж тіло. Ви – людина з талантами та якостями, які набагато важливіші, ніж те, як виглядає ваше тіло.
Поради щодо формування позитивного образу тіла:
- Скасуйте підписку на людей у соціальних мережах, які пропагують нереалістичні ідеали тіла або викликають думки, що соромляться свого тіла.
- Оточіть себе позитивними людьми, які люблять вас за те, ким ви є, а не за те, як ви виглядаєте.
- Будь ласка, попросіть тих, хто вас оточує, не коментувати ваше тіло чи тіла інших людей.
- Носіть одяг, у якому вам комфортно, про який вам не доведеться постійно турбуватися.
- Їжте та займайтеся спортом так, щоб зміцнювати здоров’я та силу, а не для досягнення певної ваги чи типу фігури.
- Зосередьтеся на тому, як це ВІДЧУВАТИ, рухатися та жити у своєму тілі, а не на тому, як воно виглядає.
- Нагадайте собі, що ваше тіло є чудовим інструментом, який виконує багато функцій, які дозволяють вам відчувати своє життя.
- Визначте почуття сорому за тілом і розпізнайте, звідки воно походить.
- Практикуйте уважність і не дозволяйте болючим думкам і почуттям визначати або переповнювати вас.
- Практикуйте співчуття до себе або виявляйте до себе доброту та розуміння, а не суворе судження та критику.