Кібербезпека у сучасному світі: головні загрози та як з ними боротися
10 способів запобігти кібератакам
У сучасному світі кібербезпека як ніколи важлива. Оскільки загрози для бізнесу постійно зростають, наявність надійного рішення безпеки є абсолютно необхідною.
Ми всі чули про підприємства, які сплачують величезні штрафи або навіть припиняють роботу через звичайний злом їхніх систем. Існує занадто багато загроз, щоб ігнорувати ризики – від програм-вимагачів до фішингу, це може втрачати вам засоби до існування. Запобігання є ключовим, і в цій статті ми покажемо вам 10 способів запобігти кібератакам і як ефективно захистити свій бізнес.
Що таке кібератака?
Кібератака — це навмисна експлуатація ваших систем та/або мережі. Кібератаки використовують зловмисний код для компрометації вашого комп’ютера, логіки чи даних і крадіжки, витоку чи утримання ваших даних у заручниках. Запобігання кібератакам є важливим для кожного підприємства та організації.
Ось кілька прикладів поширених кібератак і типів витоку даних:
- Крадіжка особистих даних, шахрайство, вимагання
- Шкідливе програмне забезпечення, фішинг, спам, спуфінг, шпигунське програмне забезпечення, трояни та віруси
- Викрадене обладнання, наприклад ноутбуки чи мобільні пристрої
- Відмова в обслуговуванні та розподілені атаки
- Порушення доступу
- Винюхування пароля
- Інфільтрація системи
- Псування сайту
- Приватні та публічні експлойти веб-браузера
- Зловживання миттєвими повідомленнями
Крадіжка інтелектуальної власності (IP) або несанкціонований доступ
1. Навчіть свій персонал.
Одним із найпоширеніших способів доступу кіберзлочинців до ваших даних є ваші співробітники. Вони надсилатимуть шахрайські електронні листи, видаючи себе за когось із вашої організації, і запитуватимуть особисті дані або доступ до певних файлів. Непідготовленому оку посилання часто здаються законними, і легко потрапити в пастку. Ось чому обізнаність працівників є життєво необхідною.
Один із найефективніших способів захисту від кібератак і всіх типів витоку даних — це навчання ваших співробітників запобіганню кібератакам і інформування їх про поточні кібератаки.
Їм необхідно:
- Перевірте посилання, перш ніж натискати їх
- Перевірте електронні адреси з отриманого електронного листа (дивіться тут, як це перевірити)
- Дотримуйтеся здорового глузду, перш ніж надсилати конфіденційну інформацію. Якщо запит здається дивним, то, ймовірно, так і є. Краще
- перевірте за допомогою телефонного дзвінка з особою, про яку йде мова, перш ніж виконати «запит»
2. Підтримуйте своє програмне забезпечення та системи в повному обсязі.
Часто кібератаки відбуваються через те, що ваші системи чи програмне забезпечення не повністю оновлені, залишаючи слабкі місця. Тож кіберзлочинці використовують ці недоліки, щоб отримати доступ до вашої мережі. Як тільки вони з’являються, часто вже пізно вживати профілактичних заходів.
Щоб протистояти цьому, розумно інвестувати в систему керування виправленнями, яка керуватиме всіма оновленнями програмного забезпечення та системи, підтримуючи вашу систему стійкою та актуальною.
3. Забезпечте захист кінцевої точки.
Захист кінцевих точок захищає мережі, які віддалено підключаються до пристроїв. Мобільні пристрої, планшети та ноутбуки, підключені до корпоративних мереж, створюють шляхи доступу до загроз безпеки. Ці шляхи потрібно захистити спеціальним програмним забезпеченням для захисту кінцевих точок.
4. Встановіть брандмауер.
Існує так багато різних типів складних витоків даних, і щодня з’являються нові та навіть повертаються.
Розташування мережі за брандмауером є одним із найефективніших способів захисту від будь-якої кібератаки. Система брандмауера блокуватиме будь-які атаки грубої сили, здійснені на вашу мережу та/або системи, перш ніж це завдасть будь-якої шкоди, у чому ми можемо вам допомогти.
5. Створіть резервну копію даних.
У разі аварії (часто кібератаки) ви повинні створити резервну копію своїх даних, щоб уникнути серйозних простоїв, втрати даних і серйозних фінансових втрат.
6. Контролюйте доступ до ваших систем.
Вірте чи ні, але одна з атак, які ви можете отримати на ваші системи, може бути фізичною, контроль над тим, хто може отримати доступ до вашої мережі, дуже важливий. Хтось може просто зайти у ваш офіс або на підприємство та підключити USB-ключ, що містить заражені файли, до одного з ваших комп’ютерів, дозволяючи отримати доступ до всієї вашої мережі або заразити її.
Важливо контролювати, хто має доступ до ваших комп’ютерів. Встановлення системи безпеки периметра є дуже хорошим способом зупинити кіберзлочинність, а також злом!
7. Безпека Wi-Fi.
Хто не має пристрою з підтримкою Wi-Fi у 2020 році? І саме в цьому полягає небезпека: будь-який пристрій може заразитися під час підключення до мережі. Якщо цей заражений пристрій потім під’єднається до вашої бізнес-мережі, уся ваша система опиниться під серйозною загрозою.
Захистити свої мережі Wi-Fi і приховати їх – одна з найбезпечніших речей, які ви можете зробити для своїх систем. З кожним днем все більше і більше розвивається бездротова технологія, і існують тисячі пристроїв, які можуть підключатися до вашої мережі та скомпрометувати вас.
8. Особові рахунки працівників.
Кожному співробітнику потрібен власний логін для кожної програми та програми. Кілька користувачів, які підключаються під однаковими обліковими даними, можуть поставити ваш бізнес під загрозу.
Наявність окремих облікових записів для кожного співробітника допоможе вам зменшити кількість фронтів атак. Користувачі входять лише раз на день і використовуватимуть лише свій набір логінів. Підвищення безпеки — не єдина перевага, ви також отримаєте покращену зручність використання.
9. Управління доступом.
Одним із ризиків для власника бізнесу та його співробітників є встановлення програмного забезпечення на корпоративних пристроях, яке може скомпрометувати ваші системи.
Наявність керованих прав адміністратора та блокування вашим співробітникам встановлення чи навіть доступу до певних даних у вашій мережі корисно для вашої безпеки. Це ваша справа, бережіть її!
10. Паролі.
Налаштування однакового пароля для всіх може бути небезпечним. Як тільки хакер з’ясує ваш пароль, він отримає доступ до всього у вашій системі та до будь-якої програми, яку ви використовуєте.
Налаштування різних паролів для кожної програми, якою ви користуєтеся, є справжньою перевагою для вашої безпеки, а їх часта зміна дозволить підтримувати високий рівень захисту від зовнішніх і внутрішніх загроз.