Алергія. Дерматит
Запалення шкіри, що викликається зовнішніми подразниками, що супроводжується почервоніннями, висипом та свербінням є дерматитом. При цьому медики виділяють кілька типів цього захворювання – це алергічний, себорейний та контактний дерматит. Існують і інші параметри класифікації, наприклад, за формою перебігу – гострий та хронічний.
Слід зазначити, що за будь-яких проявах симптомів дерматиту оптимальним буде звернення для консультації в медичний центр, оскільки важливим моментом є точна діагностика типу захворювання, відповідно, виявлення алергену, що його викликав.
Особливості алергічного дерматиту
Що стосується алергічним дерматитом, це захворювання представляє уповільнену реакцію організму вплив будь-якого речовини. Тобто при першому, а іноді й за кількох контактах ніякої негативної реакції та симптоматики не виявляється. Однак при повторній або тривалій і регулярній взаємодії з алергеном в організмі активуються спеціальні імунні клітини, які в результаті і призводять до появи алергічної реакції.
На жаль, це захворювання можна назвати досить поширеним. При цьому алергія, дерматит, що викликає найчастіше зустрічається на різні хімічні елементи. Це може бути нікель, цинк, кобальт, тому до групи ризику медики відносять категорію людей, які працюють на хімічних та шкідливих для навколишнього середовища виробництвах. Однак до групи ризику може потрапити будь-яка людина, яка довго контактує, наприклад, із засобами побутової хімії, якщо має схильність до алергічних реакцій. Як відомо, не останню роль при цьому відіграє спадковий фактор, місце існування, нормальне функціонування імунної системи, стан стресу і т.д.
Діагностика алергічного дерматиту
Для діагностування лікарем використовують різні тести. Механізм їх виконання у тому, що у невеликі ділянки неушкодженої захворюванням шкіри наносяться передбачувані види алергенів. І потім проводиться спостереження за реакцією. Крім тестів, як правило, призначаються і лабораторні аналізи, у тому числі загальний аналіз сечі та крові, аналіз крові на цукор та біохімічний аналіз крові. Це дозволяє виявити супутні порушення у роботі систем організму.
Лікування алергічного дерматиту
Сучасна дерматологія своєму озброєнні має безліч новітніх методів діагностики та лікування дерматиту. Однак при цьому, як і раніше, першим кроком у лікуванні є усунення контакту з подразником, що спричинив захворювання. Тобто мета діагностики – визначити алерген та постаратися максимально ізолювати від нього пацієнта.
Після цього у кожному випадку лікарем здійснюється добір комплексного лікування з урахуванням усіх індивідуальних фізіологічних особливостей пацієнта. Комплексне лікування передбачає застосування лікарських препаратів, а також фізіотерапевтичних процедур. Також хороший результат дасть використання вітамінотерапії з вітамінами А та Е та інші допоміжні методи.